אתגר:

״לחזור לעצמי בכוחות עצמי”

משימה 1:
צעדים פשוטים לחיזוק
משאבים בגוף ובנפש


לאחר הצפיה בסרטון
ענו על השאלות הבאות:

1.

מהם המשאבים שאתם מזהים שאתם צריכים להקדיש להם יותר תשומת לב כדי שתוכלו לחזק את הכוחות שלכם?

2.

מה החסמים שמפריעים לכם לדאוג לעצמכם יותר טוב?

3.

מה הפעולה שבחרתם לעשות כדי לייצר בסיס יציב וחזק לצאת לשאר משימות האתגר ממנו.
כתבו אותה כדי שתוכלו להתחייב בפני עצמכם לעמוד בה עד סוף האתגר.

רעיונות למשאבים :

חשיפה לשמש
שינה רציפה ושעות שינה מספקות
חיזוק מערכות יחסים
תזונה בריאה
שמירה עצמית- אסרטיביות וגבולות
דיבור פנימי חיובי
מנוחה
שמירה על איזוני בית עבודה

הקפדה על שתית מים
כושר

תנועה הליכה

כדי לקבל משוב ומענה מהקבוצה, מוזמנים להשאיר
את התשובות שלכם כאן בעמוד
ובזמני השיתוף בקבוצת הוואטסאפ

תגובות 38

 1. 1. הקשבה לגוף
  2. חיזוק משאבים אסרטיביות בטחון עצמי
  3. ספורט, זמן לעצמי

  החסמים הם: הרגל, מחשבות מעכבות, ניהול זמן לקוי

  ניהול זמן ביומן
  לנסות להיות אסרטיבית להמנע ממחשבות מעכבות
  לנהל את הזמן לספורט

  1. הי שרון,
   נראה שאת ממש מדויקת לעצמך ויודעת לנסח מה הדברים שאת צריכה לחזק ומה עומד בפניך. מודעות היא באמת הצעד הראשון להבין מה מונע מאיתנו ועל מה אנחנו בוחרים לעבוד.

   ההרגלים של החיים וגם המחשבות שלנו הם באמת חסמים שמקשים עלינו. אני מחכה לראות מה תחשבי אחרי המשימות של ההקשבה לגוף, כי הרבה פעמים, דרך עבודה בגוף אנחנו לומדים מאוד לחדד איך לתת יותר מקום לעצמנו ולהיות מחוברים לאסרטיביות ולגבולות.
   מזמינה אותך לבחור דבר אחד שאת בוחרת לשים אותו במרכז ולעבוד עליו בכל הימים הקרובים ולנסות להתמיד בו ככל האפשר❤️

   1. סרטון קצר וקולע 🙂
    אהבתי גם את המשוב לתגובה אחרת כאן.

    אישית מרגישה את החוסר בשינה רצופה ומספיקה והחוסר בתנועה (פעילות גופנית).
    משפיע מאוד על האיזון הפנימי שלי, במיוחד לאחרונה.

    סדר העדיפויות שלי היה קודם לדאוג לאחרים, לבית, ללימודי תואר שני שהתחלתי השנה.
    אז בחרתי כרגע ביעד התנועה, לעשות ספורט,
    אפילו אם זו ״רק הליכה״.

    שבוע טוב ושקט.

    1. תודה על הפרגון אורלי❤️
     מעניין מאוד מה שרשמת כאן על סדר העדיפויות. וזה באמת מעלה הזדמנות להסתכל ולבחון האם לאורך הזמן (למשל אחרי סיום הלימודים) ישתנה האיזון שלך או שמכל מיני נסיבות הלב שלך הרבה פעמים החוצה לסביבה ופחות לעצמך.
     לגבי זה שאת מרגישה לאחרונה חוסר איזון, אני כן מציעה (למרות שאם תציצי בתגובות האחרות תראי שבדרכ אני לא ממליצה 2 פעולות), אבל בגלל ששינה זה באמת אחד הדברים הכי חשובים לגבי הבסיס שלנו ולתחושה של האיזון, מציעה לחשוב אפילו על יום בשבוע שאת מנסה לישון מוקדם יותר או כל בחירה אחרת שתתן לך עוד חיזוק לנקודה הזו.
     ולגבי הליכה, זו בחירה מצוינת !! זו לא ״רק״ הליכה 😄

   2. המשאבים שאני צריך לחזק הם חיזוק מערכות יחסים, דיבור פנימי חיובי וכושר. החסמים שלי הם בעיקר דיבור פנימי שלילי (התמקדות בעתיד ובעבר), דחיינות. בחרתי להתמקד ביצירת דיבור פנימי חיובי ומעודד. אני אקדיש לכך חצי שעה כל יום במשך האתגר.

    1. איזה יופי שלמה שאתה יודע לתאר מה אתה זקוק ומה חוסם אותך. זה יכול מאוד לעזור לך בתהליכי שינוי. רוצה להזמין אותך בימי האתגר לשים לב גם לגוף שלך. לראות מה מתעורר בך כשמגיע הדיבור השלילי, אילו תחושות מגיעות איתן. באתגר נרצה לחזק הרבה הקשבה ועבודה עם הגוף כי לפעמים הדיבור הפנימי השלילי משתלט ואנחנו תקועים בראש ובמחשבות וזה מאוד מעכב את ההתפתחות שלנו.
     ועוד דבר קטן, חצי שעה זה מעולה, אבל אולי זה גם ירגיש לך הרבה. אז גם אם תעשה הרבה פחות זה מצוין. הרעיון הוא לעבוד עם המח והתודעה ולהתחיל לייצר שינוי של ״הסביבה״ הפנימית שלנו.
     בהצלחה

 2. המשאבים שאני צריכה להקדיש יותר תשומת לב הם
  תזונה בריאה
  תנועה והליכה
  חיזוק מערכת יחסים

  החסמים : חוסר אנרגיה מוחלט, עייפות ורצון לשמר את המעט האנרגיה שיש לי.
  גם חוסר מוטיבציה.
  ויתור.

  הפעולה שבחרתי היא תזונה בריאה

  1. כל הכבוד על התרגול הראשון, משאבים חשובים רשמת.
   וממש מציעה לך מהיום לנסות להכניס יותר ויותר תזונה בריאה. זה לא צריך להיות שינויים חדים ומשמעותיים. גם תוספת קטנה של השגחה ושאגה היא חשובה וכבר מעבירה למח שלנו את המידע, שאנחנו חשובים❤️

   ועוד מילה על מה שכתבת לגבי ויתור וחוסר מוטיבציה,
   קראתי שכתבת שאת באנרגיות מאוד נמוכות ובעייפות.
   אז רק להגיד לך שברוב המקרים, הסיפור הגדול הוא שמערכת העצבים שלנו שחוקה ואנחנו באמת חיים על כוחות מעטים ולכן זה יותר קשור לגוף שלנו, מאשר לויתור לעצמנו. ולפעמים אנחנו מהר מאוד מאשימים את עצמנו… כשבעצם זה הרבה יותר ביולוגי- וגוף נפש, מאשר עצלנות וחוסר מוטיבציה.
   אסביר על זה יותר במפגש ההדרכה🤎

 3. היי🤍
  קודם תודה רבה לך על זה🙏
  המשאבים שאני מזהה שאני צריכה להשקיע בהם :
  -שמירה עצמית- אסרטיביות
  -כושר
  -חיזוק מערכות יחסים
  -דיבור עצמי
  מה שמקלקל לי:
  -מותשות, עייפות
  -דיבור עצמי שלילי
  -חוסר ביטחון בקשרים קיימים
  אני בוחרת לצאת לפעולה ספורטיבית פעם אחת השבוע

  1. בשמחה אסתי❤️
   וכל הכבוד על זה שכבר בחרת פעולה! מוזמנת לעדכן פה שוב איך זה הולך.
   לגבי שאר הדברים ששיתפת, הרבה פעמים הקושי בשמירה כל הגבולות שלנו ובאסרטיביות, משפיעה על הכוחות והאנרגייה שלנו. כי הרבה פעמים כשיש יותר קושי באזור הזה, אנחנו הרבה פעמים יותר נענים לאחרים ועוזרים לאחרים, לפני שאנחנו דואגים לעצמנו וזה מייצר הרבה פעמים מותשות. שהיא הרבה פעמים פיזית, אבל היא לגמרי מגיעה מאזורים רגשיים. אני חושבת שמה שכתבת כל כך חשוב ומזמינה אותך גם אחרי האתגר, לחשוב ולבחור מדי פעם מטרות נוספות שמחזקות אותך ומעצימות❤️

 4. המשאבים שאני צריכה להקדיש להם יותר תשומת לב –
  תזונה בריאה
  כושר
  תנועה הליכה

  חסמים שמפריעים לי להרגיש יותר טוב:
  ילדים קטנים (בניהם תינוקת קטנה:) ולכן חוזר בזמן לעצמי
  חוסר בשגרה אחידה
  תחושה של חוסר שליטה וחוסר בנפרדות (במעבר בין בתים כרגע, גרים אצל אמא שלי כבר מעל שנה)

  פעולה כדי לייצר בסיס חזק יותר להמשך:
  להוסיף יותר ירקות ליום שלי
  ולהכין לעצמי מראש

  1. תינוקת קטנה זו בהחלט סיבה טובה ליציאה מאיזון
   וקושי לתת מקום לעצמנו. ומעבר לזה ברור שהמציאות של קןשי בנפרדות ובשקט המשפחתי הפרטי גם מאוד מאוד משפיעים על המשאבים שלנו.
   אני רוצה להציע לך לבחור דבר אחד שתקחי על עצמך להתמיד בו עד סוף האתגר, למשל לי עלה לראש דווקא התחום של הליכות.
   מעבר לזה שזה ייצר לך לרגע תחושת שקט, מישהו אחר מטפל בילדים, את יוצאת מהמרחב ונמצאת לבד, ובמקביל גם ההליכה הפיזית והבריאות. אבל כל דוגמה אחרת יכולה להתאים, העיקר שהיא תהיה אפשרית ולא מעיקה מדי.
   למוח שלנו, דווקא פעולות קטנות יכולות להיות עם המון השפעה. אז אולי כרגע יש דברים במציאות שלך שאת לא יכולה לשנות (למשל המגורים), אבל איך מתוך זה תוכלי לקחת שליטה על משהו שיתן לך תחושה שאת דואגת לעצמך ושאת נחה מספיק.
   מוזמנת לעדכן במטרה שלך ואיך זה עובד לך❤️

 5. משאבים:
  מנסה לשאוב כוחות מכל דבר קטן
  על פניו מצבי טוב (חוץ מהבעיה שאצלי גם הפיתרון) ולכן מנסה להיות בהודיה למרות שלפעמים מאוד מאתגר להיות בהוקרת תודה כשהמצב מורכב
  הקשבה לגוף – למרות שהאנרגיה מאוד נמוכה, חור מוטיבציה וחוסר “חיים” – אישה צעירה בגיל 32 והרוב מסביב כבר עם חיים בנויים. אני חושבת שהחוסן שלי הוא מאוד גדול ושאנשים אחרים מזמן היו מאבדים את זה לגמרי. למרות שהרבה פעמים אני מרגישה בתהום עמוקה מאוד.
  אור השמש – עושה לי הרגשה טובה
  חיי חברה בעבודה – ההון האנושי בעבודה טוב. אני בסביבת עבודה מאוד טובה. אני מאוד אהובה ומשתדלת להיות ליד אנשים שנעים לי בקרבתם ויחד עם זאת מתמודדת עם מגוון סוגי יחסים ותקשורת בעבודה ומצליחה בזה מאוד

  חסמים:
  שחרור מהבושה מזה שנתקעתי בחיים מבחינת זוגיות – לא מצליחה להיפרד, לא מצליחה להיות ביחד, לא קורה כלום עם המצב התקוע הזה – יוצר מצב של מצוקה ולצד זה שמירה על עבודה והצלחה ליצור מערכות יחסים חברתיות יחסית בריאות בעבודה (חברות ישנות שופטות אותי ולכן הבושה מהמצב. גם במשפחה)
  הייתי בטיפול רגשי שנתיים וחוץ ממקום שהיה אוזן קשבת נייטרלית לא הגענו לפתרון לצערי והפסקנו – זה קרה ממש לאחרונה ויחד עם זאת אני נחושה מתמיד לעשות כבר משהו, להזיז משהו בחיים שלי ליצור תנועה ולהיות מאושרת (אני בסך הכל רוצה לבנות משפחה טובה, קשר זוגי בריא, לא חסר לי כלום רק בעיטה בטוסיק כבר, לא מבינה מה תוקע אותי, זו רק אני מה שתוקע אותי בגדול)

  מה הפעולות הטובות:
  הצלחתי לשתף קרובת משפחה בהתמודדות שלי עם מה שציינתי בחלק של החסם. כי את שאר המשפחה בכלל אי אפשר לשתף הם באנטי מטורף.
  חבל שהם באנטי לבן זוג לשעבר, כי אני זקוקה לתמיכה שלהם, התמודדתי עם הרבה חזיתות במקביל והיה לי הרבה יותר קל להתמודד ואולי אפילו הייתי מצליחה לנסות (גם אם זה היה נכשל) ולפחות הייתי מגיעה למשהו (ולא שנתיים של בושה שמתבזבז לי הזמן ומה הכי נכון לעזור עם הבן זוג לשעבר ואם זה אפשרי בכלל והמון חששות בקשר לזה משני הצדדים והראש רץ להרבה מחשבות שיוצרות תחושות של חוסר אונים ולא מקדמות עשיה. ואם ננסה איך אנשים שראו אותי בוכה את נשמתי יראו אותי איתו ואם זה יצליח תקופה ואז שוב לא יצליח איך אני אתאושש מזה שוב, ואם כן נחליט לנתק קשר סופית אז איפה לעזאזאל בכלל מכירים בחור טוב)
  אני לא מחשבנת ללחץ חברתי אבל כן יהיה לי קשה לצאת מטומטמת פעמיים

  סליחה שאני כל כך בעייתית שיצא לי לכתוב סיפור כזה ענק

  1. נתחיל מזה שבעייתית את ממש לא❤️
   זה באמת לא פשוט למצוא זוגיות ולצערי כשמתקשים למצוא
   זה גורם לנו להרבה כאב נפשי, לתחושה שכולם מתקדמים ובסופו של דבר להמון המון בושה והסתרה.
   אני חושבת שזה מאוד אמיץ שהצלחת לשתף.
   אם את מכירה קצת את התכנים שאני מדברת עליהם, לשיתוף הרגשי יש המון המון משמעות. קודם כל כי לא מגיע לך להיות לבד וגם שיתוף מאפשר לאדם אחר לראות אותנו, לפרגן לנו, לתת לנו מסרים תומכים שלפעמים כל כך חסרים לנו.
   ומעבר לזה ברמה רגשית-פיזית, שיתוף מאפשר בעצם ויסות של העומס הנפשי, כך שמבחינת שמירה על הבסיס והמשאבים שלך, כבר פעלת לייצר שמירה ואיזון טובים יותר וברור שחלק מהחור שיש בגוף זו גם תחושת חוסר שמכאיבה לך.
   מציעה לבחור משימה אחת, שהיית רוצה לחזק. קטנה אבל שתרצי לחזור עליה שוב ושוב. כתבת הרבה משאבים ונראה שאת יודעת לשמור ולדאוג לעצמך, אז או שתבחרי להעצים משהו מהם או לקחת משהו חדש- אולי בהקשר של היגד חיובי ולהסתכל על עצמך ועל ההתמודדות שלך בעיניים טובות.
   בהצלחה ותודה על השיתוף🩷

   1. תודה רבה על המענה האישי והמפורט, סיון היקרה!
    אני מאמצת ליום יום שלי את הדברים שכתבת, אני כבר פועלת מתוך המקום הזה
    הבעיה זה באמת לפתור את החסם
    כפי שאמרת, ברקע ישנו בן הזוג לשעבר והקושי בין: לנסות איתו (בגלל התקווה, ה”פנטזיה” של מה שאני רוצה ורואה בו, היו לנו 6 שנים שבהם הוא התגבר וזה לא הצליח עד אז והאם עכשיו הוא שונה וזה כן יצליח) – לבין: לא לנסות איתו (אנשים יכולים להתפתח אבל לא להשתנות בדפוסי התנהגות שחקוקים בתוכם, יש אופי ואם התנהגות שלו במצב של כעס או במצב של אטימות בלתי צפויה שעלולה להיות מהצד שלו אלה תכונות שאני לא אצליח לחיות איתם בשלום נקודה, למרות הרצון הטוב שלו להמעיט את עבורי. כולנו יודעים שעם החיים ועם זה שמגיעים ילדים ויש התחייבויות ויש אתגרים בחיים דרוש אופי יציב וחזק מעבר לאהבה. אהבה זה מושלם אבל אם אין סנכרון עם אופי יציב ואיתן אפשר לעשות עם אהבה חמוצים בפיתה)
    מבינה את התסביך שלי בחיים?
    ואם אני יוצאת החוצה לרווקות אז לכי תמצאי מישהו נורמלי, את בעצמך כותבת כמה זה קשה וזה לא מעודד

    1. זה באמת מורכב ותלוי בהמון דברים ויכולה להבין למה את בסיטואציה מאוד לא פשוטה. אבל נשמע שיש הרבה שאלות שלך לשאול את עצמך, גם לגבי עם מה את מוכנה לחיות, האם תהליך השינוי שלו משמעותי, למה את חושבת שלא תמצאי עוד מערכות יחסים וכל מיני דברים ונשמע שבאמת יעזור לך ואולי לכם לעבד את זה בתוך טיפול. אבל חשוב לי להגיד לך שלמרות שזה סופר מבלבל וקשוח, אפשר יהיה לעבד את זה ולאט להבין מה יהיה נכון לך ומה מונע ממך לקבל החלטה לכאן או לכאן ולפעול ברמה הזוגית. מאמינה שעם תמיכה תקבלי את התשובות שלך❤️

 6. היי סיוון,
  מרגישה שצריכה לחזק כמעט את כל הנקודות שכתובות, ממש הלכתי לי לאיבוד..

  1. שינה רציפה ושעות שינה מספקות- ממש בשבועות האחרונים של הריון, מתעוררת בלילה מלא פעמים וקמה מותשת וחסרת אנרגיה

  2. חיזוק מערכות יחסים – מרגישה שלמרות שהזוגיות שלי טובה מאוד ומספקת, חסרה לי ממש הסיסטרהוד שהיתה לי פעם..חברות טובות, נשים שיכולה לדבר איתן ולפתוח. יש לי חברות, אבל זה לא שם..

  3. תזונה בריאה- כאמא לקטנטנים, אני אחרונה בשרשרת המזון…חיה על קפה, חטיפים ושאריות מהארוחות שמכינה להם. פשוט אין לי אנרגיה או מוטיבציה להכין לעצמי ובסוף תמיד שותה קפה וזהו.

  4. דיבור פנימי חיובי- מלא רגשות אשמה בהקשר ההורי, למרות שאיתם כל היום (אמא במשרה מלאה) מרגישה שאני לא שם באמת. בורחת לטלפון. ל’סידורים’. הרבה פעמים מרגישה שהמיכל שלי ריק ואין לי מאיפה לתת להם מעצמי.

  1. הי מור,
   קודם כל בשעה טובה🌺 וחשוב מאוד שכתבת בפירוט.
   למה??
   כי בהריון מתקדם, אפילו הגוף שלנו כבר לא לגמרי ברשותנו ויש כל כך הרבה משמעות לעצירה ולבדיקה של האם בכלל בבסיס אני עוצרת לדאוג ולראות את עצמי.
   אז מקווה שקודם כל זה התרגיל שם לך מראה מסוימת (אני מקווה שלא קשוחה מדי) לזה שחשוב ממש לשים את עצמך יותר במרכז ולשמור עלייך, דווקא כדי שלמשפחה שלך ולילדים שלך יהיה יותר ממך (ואגב לפעמים דווקא אמא במשרה מלאה , הפוך על הפוך עם יותר רגשות אשם, כי אי אפשר באמת לטפל בילדים בלי הפסקה וברור שאת זקוקה להפוגות והסחות).
   אני מציעה לבחור סעיף אחד שאת בוחרת להתמקד בו ולהתמיד בו לפחות עד סוף האתגר ואפילו לאחריו.
   עדיף אפילו אחד קטן, שלא מושפע מההריון ופשוט תנסי להתמיד איתו. במיוחד לקראת הלידה, יש המון משמעות לפעולות קטנות שיוצרות מציאות בה את דואגת ושומרת על עצמך❤️

   1. בחרתי לקחת על עצמי שיח פנימי חיובי
    אני חווה המון קשיים בימים האלו בחודשים האלו של תסמינים לא נעימים פיזים
    מלחץ
    הייתי רוצה להתחיל בשיח הפנימי
    להצליח לשנות אותו

    1. הי נועה,
     נשמע שאת עוברת תקופה לא פשוטה והגוף שלך מדבר…
     הוא משתתף ביחד עם המצב וגם הוא מאותת על מצוקה.
     אני מקווה שאת מקבלת תמיכה ומצליחה גם לשתף את החשובים לך במה שאת עוברת. כי יש המון משמעות של השיתוף האישי, שלפעמים כשאנחנו שומרים הרבה בבטן, כל המתח יוצא החוצה דרך הגוף.
     בחרת חיזוק משאב מאוד חשוב והוא הדיבור הפנימי, אבל הוא גם קשה, במיוחד עם שנים אנחנו במסלול פנימי שלילי של להכאיב לעצמנו. נותנת לך רעיון קטן ליישום, בנוסף לאיך שחשבת לדבר לעצמך חיובי, בבוקר ובלילה, אני מניחה שיוצא לך להתקל במראה, אז לרגע אחד כשאת חולפת על המראה, תני לשניה מבט לעצמך ותגידי משהו חיובי שאת מאמינה בו ואם זה ממש קשה אפילו משהו שאמרו לך (למשל ״את יכולה להתמודד עם זה/אני אוהבת אצלי את העיניים/אף…/תנשמי עמוק נעבור את זה/את חברה/אחות טובה ואפשר אפילו רק חיוך 😊). יש לפעולות בסגנון הזה השפעות עצומות על המח שלנו, אבל חשוב להתמיד. בהתחלה זה יראה לך משונה.. אבל עם התרגול, זה יעשה יותר קל ואפילו מצחיק ומחמם לב.
     בהצלחה❤️

     1. המשאבים שאני צריכה לחזק עח מנת להתחזק בכוחות מחודשים:
      דיבור פנימי חיובי, שמירה עצמית – אסרטיביות וגבולות, חיזוק מערכות יחסים, שינה רציפה,הקפדה על שתיית מים ,כושר, תנועה הליכה.
      החסמים שמפריעים לי לדאוג לעצמי יותר טוב:
      מחשבות שליליות,חוסר ביטחון וחוסר אמון בעצמי ,ויתור על עצמי נותנת לכולם אפילו בריצוי… חוסר פעילות גופנית,חוסר שינה,אי שתיית מים , מפחדת לאמר מה שמרגישה או חושבת בסיטואציות מסויימות .
      החלטתי לחזק בעצמי שמירה עצמית אסרטיביות וגבולות
      לשמור על עצמי לא להפגע….והצבת גבולות .לא לרצות לעשות מה שנכון עבורי ללא חשש מה תהיה התגובה מנגד כך יכבדו את קיומי ורצונותיי אם אכבד את עצמי.

     2. הי שירלי,
      כתבת מאוד מפורט וזה מצוין שאת יכולה ממש לראות אילו משאבים יהיה חשוב לך לפתח. לגבי מה שבחרת לעבוד עליו אני מציעה לפרק למטרות קטנות יותר ולבחור אחת שאת מתמידה בה. כי בכל התחום של אסרטיביות ושמירה עצמית זה נושא גדול וזה לוקח זמן לחזק את עצמנו בו ולכן כדי שתחווי בדרך הצלחות קטנות מציעה לחשוב אילו דברים יחזקו אותך ויתנו לך תחושה של שמירה עצמית. למשל בפעם הבאה שמישהו ידבר אליך לא יפה, אם לא תצליחי לענות לו אז למשל תוכלי לקום וללכת

 7. היי,
  משאבים להם אני צריכה להקדיש יותר תשומת לב:
  חשיפה לשמש (מגבלה למי שגר באירופה והשמש לא ממש נוכחת)
  דיבור פנימי חיובי
  תזונה בריאה
  כושר
  תנועה/הליכה
  הקפדה על שתיית מים
  חיזוק מערכות יחסים

  חסמים המפריעים לי: חוסר אנרגיה,חוסר מוטיבציה, תחושת תקיעות שמקשה עליי להקפיד על דברים שחשובים לי.

  מתחילה עם הקפדה על שתיית 1,5 ליטר ביום והליכה של 15 דקות כל יום.

  1. הי הדס,
   תודה ששיתפת. נדמע שמאוד לא פשוט ותחושת התקיעות מאוד משפיעה גם על השמירה העצמית וגם על תחושת האנרגיה והמוטיבציה הפנימית. חשוב לי ממש שתצפי בסרטון באתגר היום השני שמדבר על חלון העוררות שלנו ותראי אם את מרגישה שאת נמצאת ״מתחת לחלון״ (מחר הכל יהיה ברור יותר).
   בהדרכה בזום שנעשה ביום רביעי, נדבר על הרמזור ואיך זה שאנחנו חיים ברמזור אדום, שאנחנו תקועים, שכולם מסביבנו נוסעים ואנחנו עומדים במקום. אני אדבר שם גם איך מבינים ומתמודדים עם זה.
   דבר נוסף, העבודה שעצרת לדאוג לעצמך והתחלת תנועה בבחירה לדאוג להקפדת מים, היא ממש חשובה, כשאנחנו תקועים, כל מסר למוח של תהליך תנועה ושינוי הוא חשוב, לכן ממש ממש מעודדת אותך להתמיד בזה. זה חשוב ממש ממש❤️

 8. לקחתי על עצמי כושר
  אני רשומה למכון ויודעת שזה עושה לי טוב לגופנפש כשאני הולכת אבל איכשהו השבוע מתמסמס ואני לא מוצאת מוטיבציה להתמיד באופן קבוע , זה מתסכל וזה ניכר בחיוניות היומיומית

  1. כושר זו בחירה מצוינת אבל היא מאוד לא פשוטה והרבה אנשים מתמודדים איתה ומתקשים להתמיד. לכן זה ממש מובן שזה מתמסמס לך. השאלה אם יש משהו קטן יותר שתוכלי לתרגל מתוך זה, אולי להתחייב על פעם אחת שאת הולכת או אולי למצוא פרטנר. לפעמים אפילו לעשות קצת תרגילים בבית או הליכה/לחנות רחוק את הרכב וכו. יכולים לאפשר לך להרגיש שאת דואגת לעצמך ולכן שווה לחשוב איזו מטרה קטנה אבל שניתן להשיג אותה תוכלי ליישם בתוך הרצון לעשות יותר כושר

 9. משאבים לשיפור:
  דיבור פנימי וחיצוני חיובי
  אסרטיביות והעמדת גבולות
  הערכה עצמית
  אמונה עצמית

  חסמים
  עייפות כתוצאה משינה לא רצופה (בעיקר הילד שמפריע לישון)
  עצבים (כנראה גם מחוסר שינה)
  קולות גובהים של אנשים/ כבישים/ מוסיקה (מוציא את זה מלחיץ ומוציא מאיזון)
  חוסר מוטיבציה (למרות שאני נלחם בזה)

  אני מקפיד לשתות לפחות 2 ליטרים ליום ומתרגל יוגה לפחות פעמיים בשבוע וגם מכון כושר והליכות.

  1. איזה יופי מבחינת העשייה שלך יוגה, הליכות וכו זה משמעותי מבחינת חיזןק המשאבים.
   ייתכן שבגלל שיש בבית ילד צעיר החסך בשינה משפיע עליך וגורם לך להיות ״נפיץ״ יותר ואז אתה גם יכול לכעוס יותר וגם מוצף מהר יותר מהסביבה (למשל קולות גבוהים) ועם הרבה פחות אנרגיה.
   מה שיוכל לעזור לך להבין אם זה קשור לילד או לא , נוגע לשאלה האם אלו התמודדויות שאתה מכיר גם לפני.
   מתוך המשאבים שתרצה לחזק, מציעה לבחור משהו אחד שתוכל לתרגל אותו זה יכול להיות קשור לאפשרות להגיד על עצמך משהו טוב אחד ביום או לתרגל להגיד לא (כדי לחזק אסרטיביות). תנסה לבחור משימה קטנה שתוכל לתרגל ולהתמיד בה

 10. אנחנו לקראת פרידה והגוף שלי במצוקה
  משאבים להם אני זקוקה:
  בטחון בעצמי מול בן הזוג
  זמן מחוץ לבית (עובדת מהבית)
  תזונה בריאה
  שינה

  החסמים הם: מחשבות מעכבות

  ספורט אני עושה שלוש פעמים בשבוע
  עם השינה אני מקפידה עכשיו לישון מוקדם יותר
  בתזונה ארצה להתמקד

  1. קודם כל שולחת הרבה כוחות ואוויר להתמודדות הלא לשוטה של פרידה. שינויים כאלו הם מאוד משמעותיים ומשפיעים על כל חלק בתוכנו. לכן הגוף במצוקה והנפש במצוקה.
   לכן מאוד חשובה תמיכה עבורך, ושהמשפחה/החברים/מי שנכון לך, ילוו אותך, כדי שלא תהיי בזה לבד.
   בשלבי מעבר באמת חיזוק משאבי הבסיס שלנו מאוד חשוב, כי אנחנו כל הזמן, כל הזמן בסטרס ובמתח ולכן האנרגיה שלנו ״מתבזבזת״ מיידית. לכן חשוב שאת מקפידה כל ספורט ושינה ובוחרת להתמקד בתזונה. אני מציעה לבחור נקודה אחת בתוך התזונה הבריאה שאת רוצה ליישם. זה יכול להיות ארוחה אחת שאת מקפידה עליה, או שזה להוריד משהו ספציפי מתוך התזונה. כלומר צריך שזו תהיה פעולה קטנב אבל משמעותית שמתמידים בה.
   בהצלחה

 11. תודה רבה לך על כל העשייה
  אני מרגישה שאני מאוד קשובה לעצמי בפרמטרים שרשמת
  הבעיה זה איזונים מול אנשים ועבודה שיודעת שלא נעימים לי
  ולא מתאימים לי ואפילו סותרים להתפתחות שלי בשנים האחרונות
  ושנוגעים כנראה בפצעים שלי ומוציאים אותי מהאיזון ואז אני מנסה להבין איפה לדייק את עצמי ואז צריכה אתנחתא לעצמי כי לא מעוניינת
  להתמוטט

  1. קודם כל זה מאוד מאוד חשוב שבמשאבים את יודעת להיות מדויקת ולשמור על עצמך.
   את מאוד צודקת שהסביבה שלנו (אנשים/עבודה) היא קריטית כדי שנוכל לשמור על עצמנו. לא סתם כתבת התמוטטות. אנחנו מושפעים ביותר ממי נמצא בסביבה שלנו ואיך היחסים שלנו איתו. מערכת העצבים שלנו מאוד מגיבה לכמה אנחנו מרגישים בטוחים ומוגנים וכשלא, אז אנחנו נפצעים או בשלב כלשהו מתנתקים ולא יכולים לשאת את החיבור עם האחר.
   השלב הראשון הרבה פעמים מתחיל במודעות ובהחלטה שצריך להיות שינוי כדי שתוכלי להרגיש יותר טוב לא רק בתוך עצמך אלא גם בסביבה החברתית והתעסוקתית שלך.

 12. אני מרגיש שיכלתי לסמן וי ליד כל אחד מהמשאבים. כל כמה ימים אני מקדיש למשהו אחר יותר תשומת לב, שזה מצד אחד נותן אוויר ותחושת התקדמות אבל מהצד השני אני זונח דברים אחרים וזה מכבה.

  המשאבים למיקוד: אני חושב שקצת הניסיון להספיק הכל ולא לוותר על כלום הוא המוטיב החוזר אז אנסה להתמקד בשמירה עצמית אסרטיביות וגבולות אולי איזון בין בית עבודה.
  החסמים: הגבולות, זמני העבודה והפנאי לא מוגדרים, אני עצמאי וסטודנט לעיצוב וזהו גם התחביב שלי אז גם כשלא עובד או לומד אוהב לצרוך תוכן לעצב, אבל נמצא כבר בשלב שכל כך מוצף שלא נהנה מזה ומתקשה לעבוד בזה (אבל נחוש לחזור לזה).
  הפעולות: שעות עבודה ביום, ושעות פנאי ולהקפיד שלפחות רוב הזמן המוגדר יהיה תואם למטרה שלו.

  1. הי איתי ותודה על השיתוף,
   אני חושבת שמה שעולה מאוד חזק ממה ששיתפת
   ובולט גם לך זה הניסיון לעשות הכל ו… מה שאפילו יותר חזק, זו התחושה שנשארת אצלך כשאתה לא מספיק או מצליח לעשות הכל. כלומר המקומות שבהם אתה מתאכזב או כועס על עצמך כשאתה עובר למטלה אית ומזניח את השניה. ואלו תחושות מאוד מתסכלות שגם הן מציפות מאוד ויכולות לפגוע בכוחות ובמוטיבציה שלך.
   ולכן לצד מה שכתבת שאתה רוצה שדברים יהיו יותר מוגדרים, אני מציעה גם לחשוב איך תרצה לענות לעצמך ומה תרצה לעשות כשדברים לא יעבדו או יסתדרו. כי לא היינו רוצים שתתפתח הלקאה עצמית ודיבור שלילי כשאתה לא עומד במטלות ובהגדרות שלך.

 13. שמש
  תזונה
  דיבור חיובי כלפי עצמי
  כושר
  מערכות יחסים.
  נראה בעצם בהכל

  1. הי בני,
   קודם כל ממש חשוב שמיפית את התחומים וגם אם זה נראה הרבה
   בתור התחלה מאוד חשוב להבין עם מה אנחנו מתמודדים, כדי שבהדרגה תוכל לטפל בדברים.
   כדי שתוכל להתקדם לשינוי וכדי שזה לא יהיה מציף מדי להתמודד עם הכל, מציעה לבחור משימה אחת שתרצה ולהתמיד בה כמה שרק אפשר.
   תנסה לבחור משהו שהוא פרקטי לך ולא יקשה, אבל שכן תוכל להתמיד בו ושגם יעביר את המסר הפנימי שאתה מטפל בעצמך. למשל לנסות להיות 10 דקות ביום בשמש, אפשר להחנות את הרכב רחוק וללכת קצת אליו או לצאת באופן יזום לשמש.
   כל מה שתבחר, תדאג שזה יהיה קטן וישים. אנחנו מתקדמים הכי מהר כשאנחנו צועדים בצעדים קטנים.
   בהצלחה

 14. 1. לחזק
  חשיפה לשמש
  תזונה בריאה יותר
  כושר הליכה תנועה
  2 חסמים
  חוסר אנרגיה, חוסר מוטיבציה לעשייה בכללי, קושי להתעורר בבוקר למרות שינה רצופה אך לא יעילה ואז עייפות ורצון להשלמת שעות שינה. כאבים. לחץ. חרדה. אי וודאות. אכילה רגשית. בדידות.
  3 לוקחת להתמקד בהליכה ותנועה

  1. כל הכבוד ורד על הפירוט של כל הסעיפים, קראתי את החסמים ואני שומעת כמה לא פשוט❤️
   נשמע שגם הגוף שלך נמצא הרבה זמן בחוסר שקט ואז קורס לעייפות וצורך להשלים. שימי לב לאתגר של מחר שידבר כל חלון העוררות ותראי אם זה מסתדר לך (כרגע גם אם את לא מכירה את חלון העוררות, הכל יהיה ברור יותר מחר). בהדרכה בלייב בחמישי הבא אני אדבר הרבה על המעברים שיש לנו בין חוסר שקט לבין לקריסה אחרי האפקט של העומס המצטבר. אז אני מקווה שזה יעזור להבין יותר.
   ומה שבחרת זה ממש מעולה ויכול לעזור מאוד לווסת. מציעה להתחייב למשהו ספציפי ככל שאת יכולה, למשל הליכה של 15 דקות כל יומיים, איך שנכון ותרצי כדי שתוכלי להתמיד במטרה עד שהיא תוכל להיות אורח חיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *